django - en to nn translation catalogue (180 entries)

en:  By %(filter_title)s
nn: Etter %(filter_title)s

en: %(app)s administration
nn: %(app)s-administrasjon

en: %(count)s %(name)s was changed successfully. | %(count)s %(name)s were changed successfully.
nn[0]: %(count)s %(name)s vart endra.
nn[1]: %(count)s %(name)s vart endra.

en: %(counter)s result | %(counter)s results
nn[0]: %(counter)s resultat
nn[1]: %(counter)s resultat

en: %(full_result_count)s total
nn: %(full_result_count)s totalt

en: %(name)s with ID “%(key)s” doesn’t exist. Perhaps it was deleted?
nn: %(name)s med ID “%(key)s” eksisterer ikkje. Kanskje den har vorte sletta?

en: %(total_count)s selected | All %(total_count)s selected
nn[0]: %(total_count)s valde
nn[1]: Alle %(total_count)s valde

en: 0 of %(cnt)s selected
nn: Ingen av %(cnt)s valde

en: Action
nn: Handling

en: Action:
nn: Handling:

en: Add
nn: Opprett

en: Add %(name)s
nn: Opprett %(name)s

en: Add %s
nn: Opprett %s

en: Add another %(model)s
nn: Opprett ny %(model)s

en: Add another %(verbose_name)s
nn: Opprett ny %(verbose_name)s.

en: Added {name} “{object}”.
nn: Oppretta {name} “{object}”.

en: Added “%(object)s”.
nn: Oppretta  “%(object)s”.

en: Added.
nn: Oppretta.

en: Addition
nn: Tillegg

en: Administration
nn: Administrasjon

en: All
nn: Alle

en: All dates
nn: Alle datoar

en: Any date
nn: Når som helst

en: Are you sure you want to delete the %(object_name)s "%(escaped_object)s"? All of the following related items will be deleted:
nn: Er du sikker på at du vil slette %(object_name)s "%(escaped_object)s"? Alle dei følgjande relaterte objekta vil bli sletta:

en: Are you sure you want to delete the selected %(objects_name)s? All of the following objects and their related items will be deleted:
nn: Er du sikker på at du vil slette dei valgte objekta %(objects_name)s? Følgjande objekt og deira relaterte objekt vil bli sletta:

en: Are you sure?
nn: Er du sikker?

en: Cannot delete %(name)s
nn: Kan ikkje slette %(name)s

en: Change
nn: Endre

en: Change %s
nn: Rediger %s

en: Change history: %s
nn: Endringshistorikk: %s

en: Change my password
nn: Endre passord

en: Change password
nn: Endre passord

en: Change selected %(model)s
nn: Endre valt %(model)s

en: Change:
nn: Endre:

en: Changed {fields} for {name} “{object}”.
nn: Endra {fields} for {name} “{object}”.

en: Changed {fields}.
nn: Endra {fields}.

en: Changed “%(object)s” — %(changes)s
nn: Endra “%(object)s” — %(changes)s

en: Clear all filters
nn: Fjern alle filter

en: Clear selection
nn: Nullstill utval

en: Click here to select the objects across all pages
nn: Klikk her for å velje objekt på tvers av alle sider

en: Close
nn: Lukk

en: Confirm password:
nn: Gjenta nytt passord:

en: Currently:
nn: Noverande:

en: Database error
nn: Databasefeil

en: Date/time
nn: Dato/tid

en: Date:
nn: Dato:

en: Delete
nn: Slett

en: Delete multiple objects
nn: Slett fleire objekt

en: Delete selected %(model)s
nn: Slett valde %(model)s

en: Delete selected %(verbose_name_plural)s
nn: Slett valgte %(verbose_name_plural)s

en: Delete?
nn: Slette?

en: Deleted {name} “{object}”.
nn: Sletta {name} “{object}”.

en: Deleted “%(object)s.”
nn: Sletta “%(object)s”.

en: Deleting %(class_name)s %(instance)s would require deleting the following protected related objects: %(related_objects)s
nn: Sletting av %(class_name)s «%(instance)s» krev sletting av følgande beskytta relaterte objekt: %(related_objects)s

en: Deleting the %(object_name)s '%(escaped_object)s' would require deleting the following protected related objects:
nn: Sletting av %(object_name)s '%(escaped_object)s' krevar sletting av følgjande beskytta relaterte objekt:

en: Deleting the %(object_name)s '%(escaped_object)s' would result in deleting related objects, but your account doesn't have permission to delete the following types of objects:
nn: Dersom du slettar %(object_name)s '%(escaped_object)s', vil også slette relaterte objekt, men du har ikkje løyve til å slette følgande objekttypar:

en: Deleting the selected %(objects_name)s would require deleting the following protected related objects:
nn: Sletting av %(objects_name)s krevar sletting av følgjande beskytta relaterte objekt:

en: Deleting the selected %(objects_name)s would result in deleting related objects, but your account doesn't have permission to delete the following types of objects:
nn: Sletting av %(objects_name)s vil føre til at relaterte objekt blir sletta, men kontoen din manglar løyve til å slette følgjande objekttypar:

en: Deletion
nn: Sletting

en: Django administration
nn: Django-administrasjon

en: Django site admin
nn: Django administrasjonsside

en: Documentation
nn: Dokumentasjon

en: Email address:
nn: E-postadresse:

en: Empty
nn: Tom

en: Enter a new password for the user <strong>%(username)s</strong>.
nn: Skriv inn eit nytt passord for brukaren <strong>%(username)s</strong>.

en: Enter a username and password.
nn: Skriv inn nytt brukarnamn og passord.

en: Filter
nn: Filtrering

en: Filter navigation items
nn: Filtrer navigasjonselement

en: First, enter a username and password. Then, you’ll be able to edit more user options.
nn: Skriv først inn brukernamn og passord. Deretter vil du få høve til å endre fleire brukarinnstillingar.

en: Forgotten your password or username?
nn: Gløymd brukarnamn eller passord?

en: Forgotten your password? Enter your email address below, and we’ll email instructions for setting a new one.
nn: Gløymt passordet ditt? Oppgje e-postadressa di under, så sender me deg ein e-post med instruksjonar for nullstilling av passord.

en: Go
nn: Gå

en: Has date
nn: Har dato

en: History
nn: Historikk

en: Hold down “Control”, or “Command” on a Mac, to select more than one.
nn: Hald nede “Control”, eller “Command” på ein Mac, for å velge meir enn éin.

en: Home
nn: Heim

en: If you don’t receive an email, please make sure you’ve entered the address you registered with, and check your spam folder.
nn: Om du ikkje mottar ein e-post, ver vennleg og sørg for at du skreiv inn e-postadressa du er registrert med og sjekk spam-filteret.

en: Items must be selected in order to perform actions on them. No items have been changed.
nn: Objekt må vere valde for at dei skal kunne utførast handlingar på. Ingen object er endra.

en: Log in
nn: Logg inn

en: Log in again
nn: Logg inn att

en: Log out
nn: Logg ut

en: LogEntry Object
nn: LogEntry-objekt

en: Lookup
nn: Oppslag

en: Models in the %(name)s application
nn: Modellar i %(name)s-applikasjonen

en: My actions
nn: Mine handlingar

en: New password:
nn: Nytt passord:

en: No
nn: Nei

en: No action selected.
nn: Inga valt handling.

en: No date
nn: Ingen dato

en: No fields changed.
nn: Ingen felt endra.

en: No, take me back
nn: Nei, ta meg attende

en: None
nn: Ingen

en: None available
nn: Ingen tilgjengelege

en: Not empty
nn: Ikkje tom

en: Objects
nn: Objekt

en: Page not found
nn: Fann ikkje sida

en: Password change
nn: Endre passord

en: Password reset
nn: Nullstill passord

en: Password reset confirmation
nn: Stadfesting på nullstilt passord

en: Past 7 days
nn: Siste sju dagar

en: Please correct the error below.
nn: Korriger feilen under.

en: Please correct the errors below.
nn: Korriger feila under.

en: Please enter the correct %(username)s and password for a staff account. Note that both fields may be case-sensitive.
nn: Oppgje korrekt %(username)s og passord for ein administrasjonsbrukarkonto. Merk at det er skilnad på små og store bokstavar.

en: Please enter your new password twice so we can verify you typed it in correctly.
nn: Oppgje det nye passordet ditt to gonger, for å sikre at du oppgjev det korrekt.

en: Please enter your old password, for security’s sake, and then enter your new password twice so we can verify you typed it in correctly.
nn: Av sikkerheitsgrunnar må du oppgje det gamle passordet ditt. Oppgje så det nye passordet ditt to gongar, sånn at vi kan kontrollere at det er korrekt.

en: Please go to the following page and choose a new password:
nn: Gå til følgjande side og velg eit nytt passord:

en: Popup closing…
nn: Lukkar popup…

en: Recent actions
nn: Siste handlingar

en: Remove
nn: Fjern

en: Remove from sorting
nn: Fjern frå sortering

en: Reset my password
nn: Nullstill passordet

en: Run the selected action
nn: Utfør den valde handlinga

en: Save
nn: Lagre

en: Save and add another
nn: Lagre og opprett ny

en: Save and continue editing
nn: Lagre og hald fram å redigere

en: Save and view
nn: Lagre og sjå

en: Save as new
nn: Lagre som ny

en: Search
nn: Søk

en: Select %s
nn: Velg %s

en: Select %s to change
nn: Velg %s du ønskar å redigere

en: Select %s to view
nn: Velg %s du ønskar å sjå

en: Select all %(total_count)s %(module_name)s
nn: Velg alle %(total_count)s %(module_name)s

en: Server Error <em>(500)</em>
nn: Tenarfeil <em>(500)</em>

en: Server error
nn: Tenarfeil

en: Server error (500)
nn: Tenarfeil (500)

en: Show all
nn: Vis alle

en: Site administration
nn: Nettstadsadministrasjon

en: Something’s wrong with your database installation. Make sure the appropriate database tables have been created, and make sure the database is readable by the appropriate user.
nn: Noko er gale med databaseinstallasjonen din. Syt for at databasetabellane er oppretta og at brukaren har dei naudsynte løyve.

en: Sorting priority: %(priority_number)s
nn: Sorteringspriorite: %(priority_number)s

en: Start typing to filter…
nn: Begynn å skrive for å filtrere...

en: Successfully deleted %(count)d %(items)s.
nn: Sletta %(count)d %(items)s.

en: Summary
nn: Oppsummering

en: Thanks for spending some quality time with the web site today.
nn: Takk for at du brukte litt kvalitetstid på nettsida i dag.

en: Thanks for using our site!
nn: Takk for at du brukar sida vår!

en: The %(name)s “%(obj)s” was deleted successfully.
nn: %(name)s “%(obj)s” vart sletta.

en: The %(site_name)s team
nn: Helsing %(site_name)s

en: The password reset link was invalid, possibly because it has already been used.  Please request a new password reset.
nn: Nullstillingslinken er ugyldig, kanskje fordi den allereie har vore brukt. Nullstill passordet ditt på nytt.

en: The {name} “{obj}” was added successfully.
nn: {name} “{obj}” vart oppretta.

en: The {name} “{obj}” was added successfully. You may add another {name} below.
nn: {name} “{obj}” vart oppretta. Du kan opprette enda ein {name} nedanfor.

en: The {name} “{obj}” was added successfully. You may edit it again below.
nn: {name} “{obj}” vart oppretta. Du kan redigere vidare nedanfor.

en: The {name} “{obj}” was changed successfully.
nn: {name} “{obj}” vart endra.

en: The {name} “{obj}” was changed successfully. You may add another {name} below.
nn: {name} “{obj}” vart endra. Du kan opprette enda ein {name} nedanfor.

en: The {name} “{obj}” was changed successfully. You may edit it again below.
nn: {name} “{obj}” vart endra. Du kan redigere vidare nedanfor.

en: There’s been an error. It’s been reported to the site administrators via email and should be fixed shortly. Thanks for your patience.
nn: Det har oppstått ein feil. Det er rapportert til dei som administrerer nettsida med e-mail og burde bli fiksa snarast. Takk for tolmodigheita.

en: This month
nn: Denne månaden

en: This object doesn’t have a change history. It probably wasn’t added via this admin site.
nn: Dette objektet har ingen endringshistorikk. Det blei sannsynlegvis ikkje oppretta av denne administratoren.

en: This year
nn: I år

en: Time:
nn: Tid:

en: Today
nn: I dag

en: Toggle navigation
nn: Veksl navigasjon

en: Toggle sorting
nn: Slår av eller på sortering

en: Unknown
nn: Ukjend

en: Unknown content
nn: Ukjent innhald

en: User
nn: Brukar

en: View
nn: Sjå

en: View %s
nn: Sjå %s

en: View on site
nn: Vis på nettstad

en: View site
nn: Vis nettstad

en: Welcome,
nn: Velkommen,

en: We’re sorry, but the requested page could not be found.
nn: Sida du spør etter finst ikkje.

en: We’ve emailed you instructions for setting your password, if an account exists with the email you entered. You should receive them shortly.
nn: Dersom det eksisterer ein brukarkonto med e-postadressa du skreiv inn vil det bli sendt ein e-post med instruksjonar for å nullstille passordet til den e-postadressa. Du burde motta den snart.

en: Yes
nn: Ja

en: Yes, I’m sure
nn: Ja, eg er sikker

en: You are authenticated as %(username)s, but are not authorized to access this page. Would you like to login to a different account?
nn: Du er stadfesta som %(username)s, men er ikkje autentisert til å få tilgang til denne sida. Ynskjer du å logge inn med ein annan konto?

en: You don’t have permission to view or edit anything.
nn: Du har ikkje løyve til å sjå eller redigere noko.

en: You may edit it again below.
nn: Du kan endre det att nedanfor.

en: You're receiving this email because you requested a password reset for your user account at %(site_name)s.
nn: Du får denne e-posten fordi du har bedt om å nullstille passordet for brukarkontoen din på %(site_name)s.

en: Your password has been set.  You may go ahead and log in now.
nn: Passordet ditt er sett. Du kan logge inn.

en: Your password was changed.
nn: Passordet ditt vart endret.

en: Your username, in case you’ve forgotten:
nn: Brukarnamnet ditt, i tilfelle du har gløymt det:

en: action flag
nn: handlingsflagg

en: action time
nn: tid for handling

en: and
nn: og

en: change message
nn: endre melding

en: content type
nn: innhaldstype

en: log entries
nn: logginnlegg

en: log entry
nn: logginnlegg

en: object id
nn: objekt-ID

en: object repr
nn: objekt repr

en: user
nn: brukar
