django - en to ms translation catalogue (180 entries)

en:  By %(filter_title)s
ms: Daripada %(filter_title)s

en: %(app)s administration
ms: Pentadbiran %(app)s

en: %(count)s %(name)s was changed successfully. | %(count)s %(name)s were changed successfully.
ms[0]: %(count)s %(name)s berjaya ditukar.

en: %(counter)s result | %(counter)s results
ms[0]: %(counter)s keputusan

en: %(full_result_count)s total
ms: %(full_result_count)s jumlah

en: %(name)s with ID “%(key)s” doesn’t exist. Perhaps it was deleted?
ms: %(name)s dengan ID "%(key)s" tidak wujud. Mungkin ia telah dipadamkan?

en: %(total_count)s selected | All %(total_count)s selected
ms[0]: Kesemua %(total_count)s dipilih

en: 0 of %(cnt)s selected
ms: 0 daripada %(cnt)s dipilih

en: Action
ms: Tindakan

en: Action:
ms: Tindakan

en: Add
ms: Tambah

en: Add %(name)s
ms: Tambah %(name)s

en: Add %s
ms: Tambah %s

en: Add another %(model)s
ms: Tambah %(model)s

en: Add another %(verbose_name)s
ms: Tambah %(verbose_name)s

en: Added {name} “{object}”.
ms: {name} “{object}” ditambah.

en: Added “%(object)s”.
ms: "%(object)s" ditambah

en: Added.
ms: Ditambah.

en: Addition
ms: Tambahan

en: Administration
ms: Pentadbiran

en: All
ms: Semua

en: All dates
ms: Semua tarikh

en: Any date
ms: Sebarang tarikh

en: Are you sure you want to delete the %(object_name)s "%(escaped_object)s"? All of the following related items will be deleted:
ms: Adakah anda pasti anda ingin membuang %(object_name)s "%(escaped_object)s"? Semua item-item berkaitan berikut akan turut dibuang:

en: Are you sure you want to delete the selected %(objects_name)s? All of the following objects and their related items will be deleted:
ms: Adakah anda pasti untuk membuang %(objects_name)s yang dipilih? Segala objek-objek berikut dan item-item yang berkaitan akan turut dibuang:

en: Are you sure?
ms: Adakah anda pasti?

en: Cannot delete %(name)s
ms: %(name)s tidak boleh dipadamkan

en: Change
ms: Tukar

en: Change %s
ms: Tukar %s

en: Change history: %s
ms: Sejarah penukaran: %s

en: Change my password
ms: Tukar kata laluan saya

en: Change password
ms: Tukar kata laluan

en: Change selected %(model)s
ms: Tukar %(model)s yang dipilih

en: Change:
ms: Tukar:

en: Changed {fields} for {name} “{object}”.
ms: “{object}” {name} untuk {fields} telah ditukar.

en: Changed {fields}.
ms: {fields} telah ditukar.

en: Changed “%(object)s” — %(changes)s
ms: "%(object)s" ditukar - %(changes)s

en: Clear all filters
ms: Kosongkan kesemua tapisan

en: Clear selection
ms: Padam pilihan

en: Click here to select the objects across all pages
ms: Klik disini untuk memilih objek-objek disemua laman

en: Close
ms: Tutup

en: Confirm password:
ms: Sahkan kata laluan:

en: Currently:
ms: Kini:

en: Database error
ms: Masalah pangkalan data

en: Date/time
ms: Tarikh/masa

en: Date:
ms: Tarikh:

en: Delete
ms: Buang

en: Delete multiple objects
ms: Buang pelbagai objek

en: Delete selected %(model)s
ms: Buang %(model)s pilihan

en: Delete selected %(verbose_name_plural)s
ms: Padam pilihan %(verbose_name_plural)s

en: Delete?
ms: Buang?

en: Deleted {name} “{object}”.
ms: “{object}” {name} telah dipadamkan

en: Deleted “%(object)s.”
ms: "%(object)s" dipadam.

en: Deleting %(class_name)s %(instance)s would require deleting the following protected related objects: %(related_objects)s
ms: Memadam %(class_name)s %(instance)s memerlukan pemadaman objek berkaitan yang dilindungi: %(related_objects)s

en: Deleting the %(object_name)s '%(escaped_object)s' would require deleting the following protected related objects:
ms: Membuang  %(object_name)s '%(escaped_object)s' memerlukan pembuangan objek-objek berkaitan yang dilindungi:

en: Deleting the %(object_name)s '%(escaped_object)s' would result in deleting related objects, but your account doesn't have permission to delete the following types of objects:
ms: Memadam %(object_name)s '%(escaped_object)s' akan menyebabkan pembuangan objek-objek yang berkaitan, tetapi akaun anda tidak mempunyai kebenaran untuk memadam jenis-jenis objek-objek berikut:

en: Deleting the selected %(objects_name)s would require deleting the following protected related objects:
ms: Membuang %(objects_name)s memerlukan pembuangan objek-objek berkaitan yang dilindungi:

en: Deleting the selected %(objects_name)s would result in deleting related objects, but your account doesn't have permission to delete the following types of objects:
ms: Membuang %(objects_name)s akan menyebabkan pembuangan objek-objek yang berkaitan, tetapi akaun anda tidak mempunyai kebenaran to membuang jenis objek-objek berikut:

en: Deletion
ms: Pemadaman

en: Django administration
ms: Pentadbiran Django

en: Django site admin
ms: Pentadbiran laman Django

en: Documentation
ms: Dokumentasi

en: Email address:
ms: Alamat emel:

en: Empty
ms: Kosong

en: Enter a new password for the user <strong>%(username)s</strong>.
ms: Masukkan kata lalauan bagi pengguna <strong>%(username)s</strong>

en: Enter a username and password.
ms: Masukkan nama pengguna dan kata laluan.

en: Filter
ms: Tapis

en: Filter navigation items
ms: Tapis item-item navigasi

en: First, enter a username and password. Then, you’ll be able to edit more user options.
ms: Pertama sekali, masukkan nama pengguna dan kata laluan. Selepas itu, anda boleh edit pilihan pengguna yang lain

en: Forgotten your password or username?
ms: Terlupa kata laluan atau nama pengguna anda?

en: Forgotten your password? Enter your email address below, and we’ll email instructions for setting a new one.
ms: Lupa kata laluan anda? Masukkan alamat emel anda dibawah, dan kami akan menghantar cara untuk menetapkan kata laluan baru.

en: Go
ms: Teruskan

en: Has date
ms: Mempunyai tarikh

en: History
ms: Sejarah

en: Hold down “Control”, or “Command” on a Mac, to select more than one.
ms: Tekan "Control", atau "Command pada Mac untuk memilih lebih daripada satu.

en: Home
ms: Utama

en: If you don’t receive an email, please make sure you’ve entered the address you registered with, and check your spam folder.
ms: Jika anda tidak menerima emel, sila pastikan anda telah memasukkan alamat emel yang telah didaftarkan, dan semak folder spam anda.

en: Items must be selected in order to perform actions on them. No items have been changed.
ms: Item-item perlu dipilih mengikut turutan untuk tindakan lanjut. Tiada item-item yang diubah.

en: Log in
ms: Log masuk

en: Log in again
ms: Log masuk semula

en: Log out
ms: Log keluar

en: LogEntry Object
ms: Objek EntriLog

en: Lookup
ms: Carian

en: Models in the %(name)s application
ms: Model didalam aplikasi %(name)s

en: My actions
ms: Tindakan saya

en: New password:
ms: Kata laluan baru:

en: No
ms: Tidak

en: No action selected.
ms: Tiada tindakan dipilih.

en: No date
ms: Tiada tarikh

en: No fields changed.
ms: Tiada medan diubah.

en: No, take me back
ms: Tidak, bawa saya kembali

en: None
ms: Tiada

en: None available
ms: Tiada yang tersedia

en: Not empty
ms: Tidak kosong

en: Objects
ms: Objek-objek

en: Page not found
ms: Laman tidak dijumpai

en: Password change
ms: Pertukaran kata laluan

en: Password reset
ms: Tetap semula kata laluan

en: Password reset confirmation
ms: Pengesahan tetapan semula kata laluan

en: Past 7 days
ms: 7 hari lalu

en: Please correct the error below.
ms: Sila betulkan ralat di bawah.

en: Please correct the errors below.
ms: Sila betulkan ralat-ralat di bawah.

en: Please enter the correct %(username)s and password for a staff account. Note that both fields may be case-sensitive.
ms: Sila masukkan %(username)s dan kata-laluan bagi akaun staf. Kedua-dua medan berkemungkinan kes-sensitif.

en: Please enter your new password twice so we can verify you typed it in correctly.
ms: Sila masukkan kata laluan baru anda dua kali supaya kami adpat memastikan anda memasukkannya dengan betul.

en: Please enter your old password, for security’s sake, and then enter your new password twice so we can verify you typed it in correctly.
ms: Untuk tujuan keselamatan, sila masukkan kata laluan lama, kemudian masukkan kata laluan baru dua kali supaya kami dapat memastikan anda memasukkannya dengan betul.

en: Please go to the following page and choose a new password:
ms: Sila ke ruangan berikut dan pilih kata laluan baru:

en: Popup closing…
ms: Popup sedang ditutup...

en: Recent actions
ms: Tindakan terkini

en: Remove
ms: Buang

en: Remove from sorting
ms: Buang daripada penyusunan

en: Reset my password
ms: Tetap semula kata laluan saya

en: Run the selected action
ms: Jalankan tindakan yang dipilih

en: Save
ms: Simpan

en: Save and add another
ms: Simpan dan tambah lagi

en: Save and continue editing
ms: Simpan dan teruskan mengedit

en: Save and view
ms: Simpan dan lihat

en: Save as new
ms: Simpan sebagai baru

en: Search
ms: Cari

en: Select %s
ms: Pilih %s

en: Select %s to change
ms: Pilih %s untuk diubah

en: Select %s to view
ms: Pilih %s untuk lihat

en: Select all %(total_count)s %(module_name)s
ms: Pilih kesemua %(total_count)s%(module_name)s

en: Server Error <em>(500)</em>
ms: Masalah pelayan <em>(500)</em>

en: Server error
ms: Masalah pelayan

en: Server error (500)
ms: Masalah pelayan (500)

en: Show all
ms: Tunjuk semua

en: Site administration
ms: Pentadbiran laman

en: Something’s wrong with your database installation. Make sure the appropriate database tables have been created, and make sure the database is readable by the appropriate user.
ms: Nampaknya ada masalah dengan pemasangan pangkalan data anda. Pastikan jadual pangkalan yang bersesuaian telah di cipta, dan pastikan pangkalan data tersebut boleh dibaca oleh pengguna yang bersesuaian.

en: Sorting priority: %(priority_number)s
ms: Keutamaan susunan: %(priority_number)s

en: Start typing to filter…
ms: Mulakan menaip untuk menapis...

en: Successfully deleted %(count)d %(items)s.
ms: %(count)d %(items)s berjaya dipadamkan

en: Summary
ms: Rumusan

en: Thanks for spending some quality time with the web site today.
ms: Terima kasih kerana meluangkan masa di laman sesawang ini hari ini.

en: Thanks for using our site!
ms: Terima kasih kerana menggunakan laman kami!

en: The %(name)s “%(obj)s” was deleted successfully.
ms: %(name)s "%(obj)s" berjaya dipadam.

en: The %(site_name)s team
ms: Pasukan %(site_name)s

en: The password reset link was invalid, possibly because it has already been used.  Please request a new password reset.
ms: Pautan tetapan semula kata laluan tidak sah, mungkin kerana ia telah digunakan. Sila minta tetapan semula kata laluan yang baru.

en: The {name} “{obj}” was added successfully.
ms: {name} "{obj}" telah berjaya ditambah.

en: The {name} “{obj}” was added successfully. You may add another {name} below.
ms: {name} "{obj}" telah berjaya ditambah. Anda boleh menambah {name} lain dibawah.

en: The {name} “{obj}” was added successfully. You may edit it again below.
ms: {name} "{obj}" berjaya ditambah. Anda boleh edit semula dibawah.

en: The {name} “{obj}” was changed successfully.
ms: {name} "{obj}" berjaya diubah.

en: The {name} “{obj}” was changed successfully. You may add another {name} below.
ms: {name} "{obj}" berjaya diubah. Anda boleh tambah {name} lain dibawah

en: The {name} “{obj}” was changed successfully. You may edit it again below.
ms: {name} "{obj}" berjaya diubah. Anda boleh edit semula dibawah.

en: There’s been an error. It’s been reported to the site administrators via email and should be fixed shortly. Thanks for your patience.
ms: Terdapat masalah. Ia telah dilaporkan kepada pentadbir laman melalui emel dan sepatutnya dibaiki sebentar lagi. Kesabaran anda amat dihargai.

en: This month
ms: Bulan ini

en: This object doesn’t have a change history. It probably wasn’t added via this admin site.
ms: Objek ini tidak mempunyai sejarah penukaran. Ini mungkin bermaksud ia tidak ditambah menggunakan laman admin ini.

en: This year
ms: Tahun ini

en: Time:
ms: Masa:

en: Today
ms: Hari ini

en: Toggle navigation
ms: Togol navigasi

en: Toggle sorting
ms: Togol penyusunan

en: Unknown
ms: Tidak diketahui

en: Unknown content
ms: Kandungan tidak diketahui

en: User
ms: Pengguna

en: View
ms: Lihat

en: View %s
ms: Lihat %s

en: View on site
ms: Lihat di laman

en: View site
ms: Lihat laman

en: Welcome,
ms: Selamat datang,

en: We’re sorry, but the requested page could not be found.
ms: Maaf, tetapi laman yang diminta tidak dijumpai.

en: We’ve emailed you instructions for setting your password, if an account exists with the email you entered. You should receive them shortly.
ms: Kami telah menghantar panduan untuk menetapkan kata laluan anda melalui emel, sekiranya emel yang anda masukkan itu wujud. Anda sepatutnya menerimanya sebentar lagi.

en: Yes
ms: Ya

en: Yes, I’m sure
ms: Ya, saya pasti

en: You are authenticated as %(username)s, but are not authorized to access this page. Would you like to login to a different account?
ms: Anda telah disahkan sebagai %(username)s, tetapi anda tidak dibenarkan untuk mengakses ruangan ini. Adakah anda ingin log masuk menggunakan akaun lain?

en: You don’t have permission to view or edit anything.
ms: Anda tidak mempunyai kebenaran untuk melihat atau edit apa-apa.

en: You may edit it again below.
ms: Anda boleh edit semula dibawah.

en: You're receiving this email because you requested a password reset for your user account at %(site_name)s.
ms: Anda menerima emel ini kerana anda telah memohon untuk menetapkan semula kata laluan bagi akaun pengguna di %(site_name)s

en: Your password has been set.  You may go ahead and log in now.
ms: Kata laluan anda telah ditetapkan. Sila log masuk.

en: Your password was changed.
ms: Kata laluan anda telah ditukarkan

en: Your username, in case you’ve forgotten:
ms: Nama pengguna anda, sekiranya anda terlupa:

en: action flag
ms: bendera tindakan

en: action time
ms: masa tindakan

en: and
ms: dan

en: change message
ms: tukar mesej

en: content type
ms: jenis kandungan

en: log entries
ms: entri log

en: log entry
ms: entri log

en: object id
ms: id objek

en: object repr
ms: repr objek

en: user
ms: pengguna
